Zegarek smartwatch niezbędnik każdego biegacza

by Maja Malinowska

Każdego roku na biegowych ścieżkach zauważalni są kolejni, nowi pasjonaci tej dyscypliny. Nie jest to tylko chwilowa moda, ale i bardzo ważny element do kształtowania zgrabnej sylwetki oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Po krótkim czasie wielu początkujących pragnie kontrolować swoje poczynania.

Niezwykle przydatne będą tu zegarki typu: smartwatch. Te małe urządzenia notują wszystkie dane i pozwalają użytkownikowi na szybki wgląd. W ten sposób mamy komplet podstawowych informacji w zasięgu ręki, takich jak: przebieg trasy z GPS, prędkość, ilość przebytych kilometrów, tętno, wydatek energetyczny (kcal), maksymalna prędkość, różnice terenu itd. Co bardzo istotne za pomocą jednego kliknięcia łączą się z IOS oraz Androidem. Wszystko odbywa się za pomocą Bluetooth.

Olbrzymią zaletą zegarków typu smartwatch jest ich wodoodporność, dzięki temu każdy biegacz będzie mógł odbywać trening nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. Sportowe zegarki są lekkie, średnia waga to 46 g.

Producenci dbają także o ich modny kształt oraz design. Wiele z nich można nosić na co dzień, nawet do eleganckich ubrań.

Przeczytaj również