Czego potrzebuje biegacz?

by Maja Malinowska

Bieganie to ten rodzaj sportu, a może bardziej należałoby rzec aktywności fizycznej, który nie wymaga praktycznie żadnego specjalistycznego wyposażenia. Jeśli jednak biegamy często i dużo, z pewnością prędzej czy później zainteresujemy się szeroką ofertą akcesoriów dla biegaczy. Jest w czym wybierać, natomiast pierwszym zakupem bezwzględnie powinny zostać dobre buty do biegania, gdyż to właśnie ta część ubioru biegacza najbardziej poprawia komfort biegania, a przy tym ogranicza ryzyko kontuzji, gdyż długodystansowe biegi mogą znacząco obciążać nasze stopy.

Gdy mamy już dobre buty do biegania, możemy rozglądać się za innymi akcesoriami dla biegaczy. Dla wielu kolejnym i trafnym zakupem okazuje się bielizna termoaktywna, dzięki której nie będziemy się tak intensywnie pocić. Dzięki dobrej jakościowo bieliźnie termoaktywnej zyskamy na pewno wiele na komforcie termicznym.

Dobre buty do biegania i bielizna termoaktywna to podstawowe elementy stroju. Jeśli zadbaliśmy o nie, możemy zacząć rozglądać się za gadżetami. Popularne są różnego rodzaju zegarki sportowe i opaski. Mogą zapisywać naszą trasę i parametry biegu. Tańszym, a przy tym popularnym akcesorium dla biegaczy są okulary przeciwsłoneczne. Wygodne i przydatne, skonstruowane tak, by nie spadały z twarzy przy energicznym poruszaniu się.

Dla biegaczy problemem zawsze pozostaje bagaż. Większość osób biegając, nie chce rozstawać się ze swoim smartfonem, przydaje się też portfel, zawsze warto mieć przy sobie dokumenty, no i gdzieś schować trzeba klucze od domu. Na dłuższe trasy przydaje się woda lub inny napój, a także lekka przekąska. Zbiera się tego więc całkiem sporo. Wszystko pomieścimy w plecaku biegowym. Jego konstrukcja sprawia, że dobrze przylega do ciała, a jednocześnie nie krępuje ruchów. Plecak biegowy nie jest może zbyt pojemny, ale nie o to przecież chodzi. Udając się biegać nie zabieramy aż tak wielu rzeczy.

Kolejnym akcesorium dla biegaczy jest latarka, zwykle czołówka. Przydatna do biegania w nocy. Czołówka nie tylko oświetli nam drogę, ale też sprawi, że będziemy lepiej widoczni na drodze (a więc zwiększy nasze bezpieczeństwo).

Akcesoriów dla biegaczy jest całe mnóstwo. Najważniejsze są dobre buty do biegania, ale kupić możemy też bieliznę termoaktywną, zegarek sportowy, plecak biegowy, czołówkę. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić z gadżetami. Wybierajmy to, co naprawdę jest nam potrzebne.

Przeczytaj również