Co jest potrzebne, by zacząć biegać?

by Maja Malinowska

Wielu początkujących biegaczy zastanawia się, co powinni kupić na samym początku swojej sportowej przygody. Wybór nie bez powodu w pierwszej kolejności pada na buty do biegania. Są one najważniejsze nie tylko dla początkujących, ale również zaawansowanych sportowców.

Odpowiednie obuwie jest kluczem do sukcesu. Powinno być ono przede wszystkim wygodne, ale również ma nam służyć w trakcie treningu. Warto wybrać buty, które będą pasować do nawierzchni, po której biegamy. Kluczowe są tutaj wypustki na podeszwie. Będą się one różnić, jeśli wybierzemy tereny miękkie, np. lasy, lub twarde, jak chociażby góry lub asfaltowe drogi i chodniki. Jeżeli dobierzemy dla swojej stopy złe obuwie będziemy czuć spory dyskomfort, a bieganie z pewnością nie będzie już, tak przyjemne, jak na początku. Warto zatem poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybór najlepszego obuwia.

Ma nam ono służyć przez wiele sesji treningowej. Wybierzmy zatem odpowiedni dla nas model, który będzie nie tylko wygodny, ale również trwały.

Przeczytaj również