Prezenty świąteczne dla biegacza

by Maja Malinowska

Parę lat temu nastąpił prawdziwy biegowy szał. Pewnie wielu z Twoich znajomych dało się wtedy w bieganie wkręcić. Część odpadła, nomen omen, w przedbiegach, ale część złapała bakcyla i trenuje do dziś. Teraz, gdy święta tuż tuż, Ty główkujesz, co kupić biegaczowi w prezencie? Poniżej znajdziesz kilka oryginalnych propozycji, zaczynając od tych tańszych, a na super wypasionych kończąc. Radość każdego biegacza gwarantowana, po części też dlatego, że to ogólnie radosny typ człowieka!

Prezenty dla biegacza do 100 złotych

Jeżeli nie chcesz wydać majątku, a prezent dla znajomego biegacza, ma być raczej symboliczny – nic prostszego! Z pomysłów praktycznych, skarpety biegowe, to strzał w dziesiątkę. Owszem, może i taki prezent świąteczny wydaje się oklepany, ale uwierz – każda dodatkowa para, na pewno się przyda. Biegacze, na treningach i zawodach, niszczą skarpety wyjątkowo szybko. Co prawda, w tej cenie, raczej nie kupisz turbo nowoczesnych podkolanówek kompresyjnych, ale wybór jest i tak ogromny.

Jeżeli wolisz jednak coś bardziej oryginalnego, to może kosmetyki? Oczywiście, nie mowa tu o tuszu do rzęs czy perfumach. Choć te drugie może czasem by nie zaszkodziły? Idealny i niedrogi upominek to regeneracyjna sól do kąpieli. Opakowanie aż 3 kg, rodzima produkcja, spory wybór zapachów i cena poniżej 50 złotych – ciekawy pomysł, przyznasz? Możesz też skompletować zestaw i dorzucić regenerujący żel pod prysznic, jakąś maść na otarcia, czy olejek do masażu – to naprawdę super praktyczny prezent dla każdego biegacza.

Prezenty dla biegacza do 500 złotych

Zima, święta, prezenty, miła i rodzinna atmosfera… a na dworze znów smog! To zmora miejskiego biegacza w tym okresie. Prezent idealny w takim wypadku, to biegowa maska antysmogowa. Stosunkowo niewielu amatorów w nią inwestuje, bo do najtańszych nie należy, a służy praktycznie tylko zimą. Cena wysokiej jakości maski, która posiada certyfikaty badań i spełnia wymogi prawne, to około 200 – 350 złotych. Znajdziesz oczywiście tańsze, ale nie koniecznie tak samo skuteczne. Pamiętaj, że maska taka ma chronić zdrowie, więc chyba nie warto oszczędzać.

Innym, ciekawym pomysłem, na prezent za kilkaset złotych, jest plecak biegowy. Świetny wybór, zwłaszcza, gdy chcesz obdarować biegacza górskiego. Plecak taki możesz kupić już za nieco ponad 100 złotych – i wcale nie będzie wiele gorszy od tego za 500 złotych. W tym wypadku, poza najnowszymi technologiami, liczy się też marka. Jeżeli zdecydujesz się na tańszy, to może w Twoim budżecie zmieści się dodatkowy bukłak na wodę albo tzw. softflaski? Poza tym, koniecznie wybierz plecak lekki, zwróć uwagę na rozmiar i płeć, dla której jest dedykowany.

Wypasione prezenty dla biegacza

Jeżeli nie masz limitu pieniędzy, jakie chcesz wydać na prezent, to jesteś szczęściarzem! W takim wypadku – kup biegaczowi bieżnię. Oczywiście zanim to zrobisz, pomyśl chwilę, czy osoba, którą obdarujesz, ma w domu wystarczająco dużo miejsca – to jednak spory mebel. Bieżnia, to takie zimowe marzenie każdego biegacza, bo co roku, gdy na dworze robi się mroźnie, myśl o niej powraca. Planując zakup, weź pod uwagę podstawowe parametry techniczne: moc silnika (dotyczy bieżni elektrycznej), dopuszczalne obciążenie, prędkość maksymalna oraz rozmiar i nachylenie pasa biegowego. Reszta, to już można powiedzieć bajery, choć kształtują ostateczną cenę.

Jeśli bieżnia, to według Ciebie nie najlepszy pomysł na prezent dla biegacza, to w górnej półce cenowej jest jeszcze inna, świetna opcja – zegarek sportowy. Wiodących firm jest kilka, każda ma swoich zwolenników, bo każda, tak naprawdę, oferuje ciekawe produkty. Tego typu prezent musisz już dopasować indywidualnie. Dwa parametry, które koniecznie trzeba uwzględnić, to czas pracy baterii i wbudowany dobrej jakości GPS. Droższe modele mają możliwość wgrania trasy – to niezbędna opcja, jeśli chcesz uszczęśliwić biegacza terenowego.

A teraz na zakupy!

Jeśli zdecydowałeś już, co chcesz podarować w prezencie, pora udać się na zakupy. W przypadku, tych drobniejszych, śmiało możesz zamówić coś przez internet – sklepów ze sprzętem dla biegaczy jest w sieci sporo. Natomiast kupując bieżnię czy zegarek biegowy, lepiej samemu zobaczyć, wypróbować i porozmawiać ze sprzedawcą. Jak widzisz prezenty świąteczne dla biegacza to łatwizna. W sklepach naprawdę jest z czego wybierać, rozpiętość cenowa potencjalnych upominków jest duża i przede wszystkim masz wiele niebanalnych opcji.

Przeczytaj również