Jak stosować olejek do brody? Co daje?

by redakcja serwisu
olejk do brody

Bardzo często mówi się o tym, że przesadne wykorzystywanie kosmetyków sprawia, iż osiągamy efekt odwrotny do zamierzonego. Nie dotyczy to jednak zarostu i brody, o którą trzeba szczególnie zadbać, jeśli zależy nam na gęstym i zdrowym zaroście. Jeden ze stosowanych kosmetyków, to na przykład olejek do brody. Jak go używać i co on daje?

Olejek do brody — z czego się składa, jak stosować?

Składy poszczególnych olejków do brody oczywiście mogą różnić się od siebie. Mimo wszystko da się je podzielić na trzy główne grupy składników, które tworzą olejki do brody. Składnik pierwszy to baza, która ma właśnie formę różnych olejków. Do niej stosuje się na przykład czasem olejek ze słodkich migdałów.


Drugą część składu olejków do brody stanowią składniki odżywcze, które mają zapewnić odpowiednie wartości włosom oraz skórze, dzięki czemu nie będzie im brakowało składników potrzebnych do wzrostu lub utrzymania dobrego stanu, jak w wypadku skóry. Trzecia część to z kolei specjalnie skonstruowana kompozycja zapachowa, dzięki której broda znacznie przyjemniej pachnie. 

Skoro wiemy już, jaki ma skład i co daje olejek do brody, to pora nauczyć się go odpowiednio stosować. Przede wszystkim trzeba opracować częstotliwość używania olejku do brody. Tutaj wiele zależy od tego, jaką mamy skórę. Im bardziej zniszczona broda, tym częściej powinien być używany olejek. Dotyczy to też skóry suchej. Na samym początku zazwyczaj poleca się nakładanie go raz dziennie o poranku. W wypadku, gdy potrzebne jest więcej pomocy, to powinno się użyć olejku bezzapachowego wieczorem. 

To, co jest bardzo ważne w aplikacji olejku to fakt, iż przed jego nałożeniem powinniśmy zawsze umyć dokładnie brodę. W ten sposób nałożymy olejek na czystą skórę, dzięki czemu lepiej się zaabsorbuje, a my nie będziemy ryzykować problemów z cerą, takich jak na przykład trądzik. Mycie przed nałożeniem olejku to absolutna podstawa, gdy chcemy wiedzieć, jak pielęgnować brodę

Jakie kosmetyki do brody wykorzystywać?

Olejek do brody to zaledwie jeden z wielu kosmetyków, które znajdziemy w drogeriach, czy też w specjalnych sklepach z asortymentem służącym do pielęgnacji brody. Potrzebne będą też inne kosmetyki. Olejek sam w sobie nic nie da, jeśli dodatkowo nie postawimy na specjalny szampon do brody, który jest delikatny dla włosów i skóry. Olejek w końcu powinno nakładać się na czystą brodę. 

Oprócz tego można spróbować kupić też na przykład szczotkę do brody. Jest to specjalny rodzaj szczotki, która jest nieco mniejsza i ma kształt, dzięki któremu łatwiej jest rozczesać nią włosy na brodzie. Regularne jej używanie pozwala na poprawę ich stanu, a także usunięcie nadmiaru naskórka ze skóry. 

Przeczytaj również