Modny salon 2022 – przegląd najgorętszych trendów

by redakcja serwisu
salon

Wnętrzarskie trendy 2022 to w dużej mierze stawianie na moc natury. To właśnie ona ma sprawić, że wnętrza staną się przyjemne w odbiorze, przytulne i funkcjonalne. Takie zadanie ma do spełnienia salon, który jest sercem naszego domu tudzież mieszkania. Postawienie w nim na styl eko to gotowa recepta na osadzenie go w trendach i nadanie charakteru. Na tym jednak salonowe trendy 2022 się nie kończą. Lista jest dość długa, sprawdźmy więc, co jeszcze się na niej znajduje.

Trendy w aranżacji salonu 2022 – postaw na zaokrąglenia

Bardzo ważnym trendem w salonie 2022 są zaokrąglone kształty, które pojawiają się zarówno na meblach, jak również dodatkach. Owalne i kuliste kształty wprowadzają do wnętrza przytulność, jak również są bardzo praktyczne. A to właśnie w dużej mierze to dwie najważniejsze cechy charakterystyczne dla modnych aranżacji salonu 2022.

Modne dodatki do salonu 2022 – na jakie warto postawić

Dekoracje skrojone na miarę naszych potrzeb, jak również najnowszych wnętrzarskich trendów 2022 potrafią nadać charakteru nawet najbardziej nudnym aranżacjom salonowym. Odpowiednio dobrane mają ogromny potencjał dekoracyjny i sprawią, że nie trzeba dużych nakładów finansowych oraz remontów, aby urządzić salon w którym poczujemy się wygodnie, komfortowo i będziemy mieli poczucie, że jest on wizytówką naszego domu. Wśród wspomnianych ważne miejsce zajmuje dywan. W tym roku szalenie modne są te wydaniu pastelowym, jak również innych naturalnych barw. Koniecznie miękkie i wykonane z naturalnych tkanin.

Modny salon 2022 to także wybór odpowiednich lamp. Obecnie projektanci stawiają głównie na te o kulistych kształtach – szklane kosze lub też lampy wiszące. Do łask wkradły się także dawno nie widziane tapety. Hitem stały się lamele, które można wykorzystać jako dekorację ściany lub też stworzenie przepierzenia z pomocą którego podzielimy salon na strefy. Modny salon 2022 jest także pełen roślin doniczkowych oraz suszonych kwiatów, które pojawiają się w ceramicznych doniczkach oraz wazonach w stylu boho.

Jaki styl jest modny w salonie 2022

Najmodniejszym stylem w salonie 2022 jest bez wątpienia eko. To właśnie on udowadnia, że natura ma olbrzymi potencjał aranżacyjny i nie można przejść obok niego obojętnie. W grę wchodzi zarówno poszanowanie środowiska, recykling, jak i skierowanie działań na zrównoważony rozwój. Salony w stylu eko są przytulne, skłaniają do relaksu i wyróżniają się minimalistyczną elegancją.

Przeczytaj również