Maseczka na włosy — jak ją nakładać? To musisz wiedzieć

by redakcja serwisu
jak nakladac maseczke do wlosow

Pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej popularna w ostatnim czasie. Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo, a maseczki na włosy trwale zapisały się w popkulturze, jako jeden z najprostszych, szeroko dostępnych sposobów na pielęgnację skóry głowy i włosów. Jak więc należy nakładać taką maseczkę?

Nakładanie maseczki, czyli przede wszystkim spokój i sprawdzony sposób

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że nakładając maseczkę na włosy, używamy domowego, albo kupionego specyfiku, który może posiadać bardzo zróżnicowany skład. Powinniśmy zadbać, by skład tego produktu nie powodował reakcji alergicznych naszego organizmu, oraz, żeby zakładana maseczka rzeczywiście działała na nasze zdrowie. Podobnie ma miejsce w przypadku, kiedy stosujemy określone kosmetyki do włosów, które mają na celu ukształtowanie piękna naszych włosów w określonych sposób.

Wyróżnia się kilka rodzai maseczek ze względu na stan włosów oraz skóry głowy. Istnieje maska do włosów wysokoporowatych, maska do włosów średnioporowatych i maska do włosów niskoporowatych. Porowatość jest określenie tego, czy nasze włosy się łuszczą, co może doprowadzać do wypadania i osłabiania włosa. Włosy niskoporowate są potocznie nazywane włosami zdrowymi, a włosy średnioporowate i włosy wysokoporowate są potocznie nazywane włosami niezdrowym.

Różne rodzaje nakładanych maseczek i czym się różnią

Jeżeli chodzi o typy maseczek, to maseczka na włosy posiada wiele swoich konfiguracji w zależności od produktu i metody, w jakiej daną maseczkę stosujemy. Poza wspomnianymi maskami na włosy wysokoporowate, maski na włosy średnioporowate i maski na włosy niskoporowate, mamy także na przykład maskę humekantową. Maska humekantowa nadaje włosom miękkość, elastyczność i sprężystość, dzięki temu, że w składzie takiej maseczki możemy znaleźć takie składniki jak gliceryna czy aloes, które pozwola na znaczącą poprawę stanu włosów, ich odżywienie oraz zmiękczenie. 

Poza tym istnieje także maska proteina. Maska proteinowa jest szczególnie polecana w przypadku zniszczonych, łamliwych włosów. Warto jednak pamiętać, że takie maski, choć są bardzo pomocne na zniszczone włosy, nie sprawdzą się w przypadku, kiedy włosy się puszą, są szorstkie, lub tracą połysk. Ostatnią maseczką, o której warto wspomnieć, jest maska emolietowa. Maska emolietowa jest stosowana przeważnie w przypadku włosów suchych, włosów matowych i włosów puszących się, które wymagają specjalnego obciążenia. W takim przypadku łuski w naszych włosach domykają się i stają się gładkie  

Przeczytaj również