Dlaczego warto stosować odżywkę białkową

by redakcja serwisu
stosowanie odzywki

Białko stanowi cenny materiał budulcowy tkanki mięśniowej. Jest to więc podstawowy makroskładnik diety – zwłaszcza osób, które uprawiają sport. Osoby, które regularnie ćwiczą na siłowni lub wykonują treningi siłowe, mają zwiększone zapotrzebowanie na białko. Przyjmuje się, że prawidłowe zapotrzebowanie na białko wynosi od 1,4 do 2 gram na kilogram masy ciała u osób aktywnych.

Odżywki białkowe to najczęściej stosowane suplementy przez sportowców. Są uniwersalne i niosą ze sobą wielorakie korzyści. Jakich? O tym dowiesz się w tym artykule.

Czy odżywka białkowa jest Ci potrzebna?

Jeśli jesteś w stanie dostarczyć z pożywieniem odpowiednią ilość białka, to nie musisz specjalnie stosować odżywki proteinowej. Jednak stosowanie tego suplementu jest może służyć Twojej wygodzie i komfortowi. Nawet z rozpisanym, zaplanowanym jadłospisem mogą zdarzyć się dni, kiedy nie uda Ci się dostarczyć w diecie wystarczającej ilości białka. Wówczas warto zastosować odżywkę i w łatwy sposób uzupełnić niedobory.

Białka to suplementy, które są skierowane przede wszystkim do osób, które na co dzień uprawiają sport lub są aktywne fizycznie. Treningi i intensywne ćwiczenia powodują znaczne uszkodzenia tkanki mięśniowej. Aby usprawnić proces regeneracji i rozwoju mięśni potrzebują one zwiększonej ilości białka. Przeciętna osoba, która nie ćwiczy, potrzebuje około 0,8 gram białka na kilogram masy ciała. W przypadku osób trenujących zapotrzebowanie wzrasta do co najmniej 1,4 grama na kilogram masy ciała. Z tego powodu osoby aktywne i sportowcy siłowi często mają problem, aby pokryć zapotrzebowanie na białko samą dietą.

Preparat białkowy – dla kogo?

Nie będzie przesadą twierdzenie, że odżywki białkowe to podstawa diety osób uprawiających sporty. Ale szeroki wachlarz smaków dostępny na rynku i ich uniwersalne właściwości sprawiają, że sięgają po nie nie tylko sportowcy, ale również osoby, które się odchudzają lub chcą uzupełnić niedobory białka w diecie.
Odżywka białkowa ma uniwersalne zastosowanie i doskonale sprawdzi się nie tylko w procesie rozbudowy tkanki mięśniowej. Oprócz tego skutecznie wspomaga odchudzanie oraz ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Odżywka białkowa – budowa masy mięśniowej

Nie ulega wątpliwości, że białko świetnie sprawdza się podczas budowania masy mięśniowej. Zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne wiąże się także ze zwiększonym udziałem protein w diecie. Odżywka białkowa świetnie uzupełnia tę dodatkową ilość, a do tego nie zawiera innych niepożądanych makroskładników, które mogłyby zaburzyć dietę. Budowę masy najlepiej wspiera koncentrat białka serwatki.

Oprócz korzystnego wpływu na budowę umięśnionej sylwetki, białko wpływa także na usprawnienie procesu regeneracji potreningowej. Bierze aktywny udział w regeneracji zniszczonych w wyniku wysiłku włókien mięśniowych i przyspiesza proces regeneracji tkanek.

Białko na odchudzanie

Białko serwatkowe pomaga także w budowie beztłuszczowej masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej. Przy zmniejszonej kaloryczności diety odżywka białkowa skutecznie uzupełnia niedobór protein w diecie. Białko zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu jemy mniej, a także pomaga utrzymać masę mięśniową nawet na redukcji.

Odżywka białkowa – wpływ na zdrowie

Oprócz korzyści związanych z budowaniem mięśni i odchudzaniem, odżywki białkowe mają również pozytywny wpływ na zdrowie. Pozytywnie oddziałują na układ odpornościowy i zwiększają funkcje obronne organizmu.

Podsumowanie

Suplementy białkowe doskonale uzupełniają niedobory białka w diecie. Pomagają budować lub utrzymać masę mięśniową, usprawniają proces regeneracji, a co więcej – pozytywnie wpływają na proces odchudzania i mają korzyści zdrowotne. Przekonaj się sam dlaczego warto stosować odżywki białkowe. Kup swój suplement w sklepie internetowym MusclePower.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór odżywek w różnych formach i smakach.

Przeczytaj również