Czy wizyta u dietetyka naprawdę pomaga?

by redakcja serwisu
dietetyk

Coraz większą uwagę przykładamy do tego, jak wyglądamy. Nic w tym dziwnego, nasz wygląd zewnętrzny świadczy o tym, w jaki sposób o siebie dbamy, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Tak się składa, że odpowiednia waga znacząco wpływa na wygląd, ale również na nasz wysoki komfort psychiczny. Czy wizyta u profesjonalnego i doświadczonego dietetyka jest dobrym rozwiązaniem i kiedy warto się na nią zdecydować?

Chcąc wyglądać atrakcyjnie, czuć się komfortowo, sprawnie poruszać, a także uniknąć problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego, powinniśmy bardzo dużą uwagę zwracać na to, jak wygląda nasz jadłospis. Warto sobie uświadomić, że w ciągu jednego miesiąca spożywamy bardzo duże ilości jedzenia. Ma ono kolosalny wpływ na nasze ciało, na pracę poszczególnych układów.

Nasza dieta:

– powinna być dopasowana do wieku, płci,
– musi zawierać odpowiednią ilość kalorii,
– nie może być monotonna,
– powinna dostarczać odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych,
– powinna być w maksymalnym stopniu oparta na produktach naturalnych.

Co daje nam wizyta u dietetyka?

Umiejętnie dobrana dieta to połowa sukcesu. Drugą połową jest oczywiście jej przestrzeganie. Samodzielnie możemy mieć problem z wyborem diety. Dlaczego? Każdy z nas jest inny, prowadzi inny tryb życia, wykonuje zupełnie inną pracę. Przy ustalaniu diety powinniśmy także brać pod uwagę choroby, na które cierpimy, jak również leki, które na stałe przyjmujemy.

Wizyta u takiego specjalisty, jakim jest dietetyk:

– jest inwestycją we własne zdrowie i dobre samopoczucie,
– umożliwi nam wybór dobrej diety,
– sprawi, że otrzymamy niezbędną ilość kalorii, witamin, minerałów,
– jedzenie będzie różnorodne, ciekawe, smaczne,
– sprawi, że faktycznie będziemy mogli schudnąć i utrzymać wagę,
– sprawi, że dieta będzie skuteczna.

Zobacz także: https://zdrowotnik.net.pl/czy-mozna-szybko-zrzucic-oponke

Ponadto unikniemy problemów zdrowotnych, które mogą wynikać z nagłego ograniczenia ilości kalorii. Takie działanie może skutkować chociażby nagłymi napadami głodu, które zmuszą nas do podjadania, wtedy zaś dieta nie będzie skuteczna.

Skuteczna pomoc dietetyka

Ustalenie diety nie jest takie proste. Specjalista, z którego usług korzystamy, np. z kliniki https://fizjo-clinica.pl/ przeprowadzi z nami kompleksowy wywiad medyczny, zapyta o styl życia, rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczną, a także przyjmowane leki. Wszystko to ma na celu określenie naszych potrzeb, rezygnację z nieprawidłowych nawyków żywieniowych, jak również opracowanie diety.

Przeczytaj również