Wakacje na Krecie – niezapomniane wrażenia dla całej rodziny

by redakcja serwisu
wybor wakacji

Wczasy na Krecie to marzenie dla wielu turystów. Co ważne, niezwykle łatwo jest wprowadzić jest w życie. Wakacje w tym miejscu mogą zachwycić skalistymi wybrzeżami, antycznymi zabytkami czy świetną, grecką kuchnią. Temperatury są zaś niezwykle wysokie przez niemal połowę roku. Dodatkowo ceny również nie są wygórowane, a rezerwacja z wyprzedzeniem może pomóc nam zaoszczędzić kilkaset złotych. Dlaczego jeszcze warto pojechać na Kretę? Podpowiadamy.

Wakacje na Krecie – jakie plaże warto zobaczyć?

Niekwestionowaną zaletą wyjazdu na Kretę są zachwycające plaże z ciepłym morzem. Wśród ich piaszczystych odpowiedników wyróżnia się plażę Elafonisi z płytką laguną i turkusową wodą oraz żółwiami, które składają nieopodal jaja. To niezwykłe miejsce posiada piasek, który mieni się na różowo. Nazywana jest także różową plażą. Wrażenia zapewnia nam już sam dojazd na nią, ponieważ droga w to miejsce jest niezwykle kręta. Takich serpentyn pomiędzy górami jest oczywiście więcej.

Inną, również ciekawą opcją jest plaża Vai, którą wyróżnia czystość oraz lazurowa woda, ale także największy naturalny las daktylowy w Europie. Niektóre opowiadania głoszą, że wyrósł on z pestek daktyli, które lata temu wypluwali tam piraci. Jak więc można wywnioskować Kreta jest miejscem, w którym piękne widoki przeplatają się z bogatą historią. Więcej informacji na temat organizacji wycieczek w to miejsce znajdziemy na stronie https://www.traveligo.pl/.

Zobacz także: https://mamablog.pl/wakacje-w-grecji-3-powody-dla-ktorych-trzeba-chociaz-raz-odwiedzic-ten-kraj/

Ruiny miast oraz pałace minojskie na Krecie

Wakacje w Grecji nie mogą obejść się bez zwiedzenia starożytnych miasteczek, a raczej ruin, które po nich pozostały. Jednymi z najczęściej odwiedzanych są ruiny w Apterze, gdzie znaleziono wykopaliska z okresu hellenistycznego, a także świątynię Demeter i Persefony oraz łaźnie z amfiteatrem. Z kolei Gortyna to kolejne starożytne miasto, które jest kolebką turystów zainteresowanych historią tego regionu. Znajdują się tam słynne tablice gortyńskie z V wieku p.n.e. Do pięknego krajobrazu wpisują się także takie ruiny, jak w Tylissos, Lissos czy Gournii.

Wakacje na Krecie mogą również opierać się na innych atrakcjach turystycznych, takich jak zwiedzanie pałaców. Najsłynniejszy z nich znajduje się w Knossos, gdzie przybywają tam turyści, aby podziwiać odrestaurowane ruiny na początku XX wieku. Warto jednak zauważyć, że podczas tych prac naniesiono wiele daleko idących zmian. Bardziej autentyczny jest Pałac w Fajstos, a jeśli zostanie nam jeszcze trochę czasu na odkrywanie zabytków Krety to możemy pokusić się o sprawdzenie ruin w Malii i Zakros.

Przeczytaj również