Trener biegania – jakie trzeba mieć kwalifikacje?

by redakcja serwisu
trener biegania

Sport to nasze życie? Kochamy ćwiczenia i posiadamy wiedzę tak specjalistyczną, że nazwać się możemy ekspertami danej dyscypliny sportowej? Dlaczego nie zacząć na tym zarabiać? Jak zostać trenerem sportowym? Sprawdziliśmy, jakie trzeba zdobyć kwalifikacje do wykonywania tego zawodu!

Jakie cechy ma dobry trener?

Byśmy mogli zostać dobrym trenerem, musimy posiadać szereg cech, które ułatwią nam pracę z klientami. Musimy umiejętnie wyczuwać charaktery, by móc ich motywować. Oprócz więc wiedzy specjalistycznej musimy również umiejętnie ją wykorzystywać i przekazywać.

Sport powinien być naszą pasją. Wszyscy wyczują, jeśli będziemy szczerzy, prawdziwi. Jeżeli więc mamy dobre wyniki w sporcie, ale nie przykuwamy do niego większej uwagi, olewamy go, wtedy nie nadajemy się na trenera. Sport powinien być naszym życiem, ale nie przysłaniać nam reszty świata. Dobrze, jeżeli nie jest to nasza jedyna pasja i oprócz niego mamy również swoje życie prywatne. To pokazuje naszym potencjalnym klientom, że można cieszyć się sportem, nie rezygnując z innych sfer życia.

Czy muszę skończyć studia, by zostać trenerem?

Polskie prawo nie mówi nic o wykształceniu trenerów personalnych. Dlatego nie musimy iść na AWF, by uczyć innych, jak cieszyć się sportem. Jednak ostatnie lata pokazały, że trenerami personalnymi mogą nazywać się nawet laicy, którzy nie znają się i mogą swoim klientom wręcz zaszkodzić. Dlatego klienci szukając trenerów, stali się bardziej ostrożni.

Chcąc zdobyć zaświadczenie naszej specjalistycznej wiedzy, możemy udać się na szkolenie lub kurs. W ten sposób zdobędziemy certyfikat lub dyplom, który będzie dowodem naszej wiedzy. Dzięki temu będziemy bardziej wiarygodni w oczach klientów.

Kim jest trener biegania?

Bieganie staje się w Polsce sportem, narodowym. Biegają pracownicy biurowi, biegają dzieci. Biegają emeryci, dyrektorzy i pracownicy fizyczni. Z każdym rokiem miłośników joggingu, biegania, triathlonistów przybywa. Wielu z nich prędzej czy później będzie potrzebowało wsparcia bardziej doświadczonych osób. Lepiej zainwestować w kilka zajęć z trenerem, niż później leczyć kontuzje.

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome. Dlatego z chęcią korzystają z profesjonalnych rad dotyczących efektywnego i przede wszystkim bezpiecznego treningu. Dlatego do naszych zadań należy przede wszystkim korygowanie ewentualnych błędów i dostosowanie treningów klienta do jego możliwości i potrzeb.

Trener biegania przyda się nie tylko potrzebującym. Naszą ofertę możemy również skierować do osób, które chciałyby spróbować swoich sił w triathlonie lub innych zawodach dla biegaczy. Trener biegania to nie jest popularny zawód, jednak pojawia się na niego coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy.

Trener biegania to nie jedyny zawód, w którym możemy szukać swojej niszy. W tym artykule: https://tp.com.pl/artykul/praca-w-plocku–jak/1234762 dowiemy się, jakich zawodów brakuje w okolicach Płocka. Pamiętać musimy o tym, że nasze pasje możemy zmienić w dochodowy biznes.

Przeczytaj również