Bieganie – świetna forma aktywności fizycznej

by Maja Malinowska

Bieganie to świetna forma aktywności fizycznej. Niestety podczas rosnącej fali nowych biegaczy, rośnie także liczba osób kończących swoją przygodę biegową z kontuzją. Niestety wielu biegaczy zaczyna uprawiać sport bez odpowiedniego przygotowania i choćby podstawowej wiedzy.

To właśnie przez to powstało wiele negatywnych mitów o bieganiu. Jednym z nich jest mit, że bieganie niszczy stawy. Nic bardziej mylnego. Dobre technicznie bieganie zapewnią dobrą mobilność naszych stawów aż do późnej starości. Niestety wiele osób ze znaczącą nadwagą przecenia swoje możliwości i zaczyna biegać od razu jak najwięcej i jak najczęściej. Osoby, które nie robiły nic. Nie miały związku z aktywnością fizyczną nagle zaczynają bardzo obciążać swój organizm co negatywnie wpływa nie tylko na stawy, które muszą sobie radzić z dużą dawką aktywności fizycznej ale chociażby dla serca, które nagle staje się bardzo obciążone. Do każdego sportu.

Do biegania także należy podejść z pokorą. Zaczynamy pracę nad sobą stopniowo każdego dnia. Nie można zapominać o regeneracji. Regeneracja jest tak samo ważna jak sama aktywność fizyczna. To podczas regeneracji nasz organizm się odbudowuje i jest przygotowany do kolejnego wysiłku fizycznego.

Przeczytaj również